S lakoćom prodajte rabljeni mobitel uz pomoć ovih pet savjeta

S lakoćom prodajte rabljeni mobitel uz pomoć ovih pet jednostavnih koraka.

Zimo
Zimo
Ivan Galgoci | 11.08.2014. / 08:00 komentari
S lakoćom prodajte rabljeni mobitel uz pomoć ovih pet savjeta

Kao što to obično biva u današnjem svijetu konzumerizma, uzbuđenje nakon kupovine novog mobitela splasne prilično brzo. Želimo promjenu pa krećemo od rudimentarnih stvari poput pozadine ili novog launchera u slučaju Android uređaja, pa sve do dubinskog "prčkanja" po softveru i ugodnih prijepodnevnih razgovora s poštarom, s kojim smo sada na "ti" pošto nam redovno donosi maskice i drugu opremu naručenu s eBaya. Nakon nekog vremena, saznate da klinac iz ulice na svom novom mobitelu ima čak 2000 bodova više od vas na AnTuTu benchmarku i sve ono čarobno na mobitelu iznenada počinje blijediti. Vrijeme je za nabavku novog mobitela.

tri vijesti o kojima se priča Orka nudi hranu ljudima Nevjerojatno VIDEO Divlje orke snimljene u zapanjujućoj gesti prema ljudima Laboratorijski uzorak herpesa, ilustracija Čeka se odluka američkog FDA Virus herpesa mogao bi uskoro biti odobren za liječenje teškog oblika raka Anatomski prikaz srca, ilustracija Istraživanje pokazalo Ova jednostavna svakodnevna hrana može potiho ojačati zdravlje vašeg srca

Nismo imali te sreće da se rodimo u Švedskoj, pa nam financije predstavljaju bitnu stavku. Srećom, imamo posve ispravan uređaj kojeg smo nosili u zaštitnim futrolama i realno, za njega možemo dobiti pristojan novac. Bez odlaganja, krećemo u top pet savjeta za što bržu i uspješniju prodaju mobitela.

1. Potrudite se pedantno opisati mobitel

Za početak, budite posve točni kad je naziv u pitanju - ako ovdje pogriješite tražilice neće prikazivati vaš oglas. Posjetite stranicu proizvođača i saznajte puno, "robotsko" ime, kao i ostatak specifikacija koje potom priložite uz oglas. Navedite datum kupovine uređaja, vrijeme preostale garancije (ako je još uvijek ima) i ne zaboravite spomenuti je li uređaj zaključan na određenog operatera. Ovo posljednje skida cijenu ali je vrlo bitno kako bi izbjegli kasnije neugodnosti. Nemojte žuriti već se potrudite kvalitetno sastaviti opis - budite pravopisno točni, iskreni (ako uređaj ima malu ogrebotinu ili udubinu, to i napišite) te ni u kom slučaju ne koristite isključivo velika slova. Ovaj korak odradite pedantno i potencijalni kupac će vidjeti da trguje s ozbiljnom osobom.

2. Priložite kvalitetne fotografije

Prilikom stavljanja korištenog mobitela u oglas najgora stvar što možete učiniti jeste okačiti fotografiju koju ste našli na Googleu. Sljedeća najgora stvar je mračna, zrnata i krajnje neprepoznatljiva fotografija. Uslikajte mobitel iz svih kuteva te iz blizine, najbolje po danjem svijetlu. Oštećenja ne skrivajte već ih pobliže uslikajte. Omogućite (na zahtjev) slanje fotografija visoke rezolucije putem e-maila, a čak je i video snimka opcija.

3. Dopustite kupcu da uživo pogleda mobitel

Nitko ne voli kupnju "na slijepo", posebno kad su u pitanju elegantne stvari poput mobitela i ostale tehnike. Bez obzira na vaš hvalospjev iz prve točke, kupac može ostati duboko razočaran kad paket stigne i shvati da ne radi prednji mikrofon. Nađite se na kavi i kupcu dajte dovoljno vremena da mobitel detaljno pregleda i isproba u radu. Prije toga uredite softver, jer ako se pojavite s 300 instaliranih aplikacija i mobitelom koji se jedva vuče, od kupnje vjerojatno neće biti ništa. Osigurajte i koju kunu na računu, jer većina kupaca će htjeti obaviti testni poziv da se uvjeri kako je sve u redu.

4. Budite spremni pregovarati o cijeni

Cjenkanje je duboko ukorijenjeno u našu kulturu i gotovo svatko će pokušati spustiti navedenu cijenu. Stoga ih preduhitrite; ako za mobitel planirate dobiti 800 kuna, napišite da ga prodajete za 850 - tako ćete "skinuti" cijenu za 50 kuna i udovoljiti kupcu. Naravno, cifre mogu varirati ovisno o vašim osobnim preferencijama. Također, budite spremni napraviti manje ustupke ovisno o stanju uređaja; ako je mobitel izgreban ili ima vidljivo oštećenje, ponudite sniziti cijenu za onoliko koliko smatrate da je fer.

5. Ubacite bonus stvari kao poklon

Dok je mobitel bio u vašem posjedu, prikupili ste dovoljno dodataka za opremiti manju trgovinu. Nakon prodaje, sve te stvari postat će posve beskorisne, stoga ih poklonite s mobitelom. Razne maskice svih boja, kožne futrole, dodatnu bateriju, višak memorijskih kartica... Sve je to bonus potencijalnom kupcu. Ako pak imate skuplje dodatke poput stolnog/bežičnog punjača ili možda mini zvučnike što ste dobili s mobitelom, to je odličan način da dodatno povisite cijenu.

Imate li vi savjeta za dodati? U komentarima napišite što je po vašem iskustvu važno prilikom prodaje rabljenog mobitela.

Vezane vijesti