Obrazovanje u digitalnim tehnologijama najbolje ulaganje u budućnost

STEM područja otvaraju vrata prema kritičkom i logičkom razmišljanju te kreativnom pristupu rješavanju problema, istaknuto je na okruglom stolu.

Hina | 27.04.2023. / 16:21 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

 Obrazovanje i osposobljavanje u razvoju digitalnih tehnologija najbolji je način ulaganja u budućnost, zaključak je okruglog stola održanog u četvrtak u povodu Dana djevojaka i žena u informacijskim i komunikacijskim tehnologijama.

tri vijesti o kojima se priča Žena spava u kravetu, ilustracija Za sve koji žive u gradovima Spavajte u mraku, zaštitite srce: Znanstvenici upozoravaju na skrivenu prijetnju Anatomski prikaz srca, ilustracija Istraživanje pokazalo Ova jednostavna svakodnevna hrana može potiho ojačati zdravlje vašeg srca Iznenađenje na ekranu, ilustracija Dobro čitajte što piše Oprez! Ugledate li ovo upozorenje na Gmailu, vjerojatno vas pokušavaju hakirati

Taj dan obilježava se diljem Europe, a osnovan je Deklaracijom o posvećenosti pitanju žena u digitalnom svijetu kako bi se potaknulo djevojke i žene na upis STEM studije (Science, Technology, Engineering i Mathematics) i zapošljavanje u tom području.

Obrazovanje i osposobljavanje u razvoju digitalnih tehnologija dio je digitalne transformacije i najbolji način ulaganja u našu budućnost, rekao je tajnik Središnjeg državnog ureda za razvoj digitalnog društva Bernard Gršić na virtualnom okruglom stolu na kojem su se učenice i studentice mogle upoznati s iskustvima uspješnih žena zaposlenih u STEM područjima.

Središnji državni ured za razvoj digitalnog društva u suradnji s Uredom za ravnopravnost spolova koordinira provedbu Deklaracije u Hrvatskoj putem koje se želi istražiti uzroke fenomena podzastupljenosti žena u digitalnom sektoru i smanjiti rodnu neravnopravnost u STEM području.

Svoja poslovna i stručna iskustva podijelile su sa sudionicima voditeljica odjela za istraživanja u Legit Softwareu Anamarija Petrić, dizajnerica video igara Antonija Kranjčina, bioinformatičarka s PMF-a Paula Štancl, članica Uprave Lemaxa Natasha Kapov Kagan, osnivačica startupa Xoink Lea Perić te informatičarka iz Sveučilišnog računskog centra Petra Kvočić.

STEM područja otvaraju vrata prema kritičkom i logičkom razmišljanju te kreativnom pristupu rješavanju problema, istaknuto je na okruglom stolu.

Vezane vijesti