Letjelica koja će omogućiti stvaranje trodimenzionalne slike Sunce

Europska svemirska agencija i američka NASA pripremaju se za lansiranje svemirske letjelice koja će promatrati Sunce.

B.F.M. | 08.02.2020. / 20:44 komentari

tri vijesti o kojima se priča Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Širenje stanica raka Radi se na novim lijekovima Otkriveno tajno oružje raka: Evo što tumorima daje energiju za širenje u tijelu Mreže optičkih kablova iznad šume u Ukrajini Jesu mreže, ali nisu paukovi VIDEO Pogledajte nestvaran prizor na krošnjama ogromne šume u Ukrajini

Letjelica će do Sunca stići za dvije godine, a snimit će dalju stranu Sunca koja se ne vidi sa Zemlje te tako omogućiti sastavljanje trodimenzionalne slike. Znanstvenici se nadaju i da će dobiveni podaci omogućiti bolje razumijevanje sunčevih ciklusa i magnetskog polja.

"Cilj Solarnog orbitera je, naravno, bolje razumijevanje Sunca i posebno procesa unutar Sunca i na površini koji izravno utječu na svakodnevni život na Zemlji. Na primjer. solarni vjetar, sunčev ciklus, sunčeve pjege, magnetsko polje", rekao je Paolo Ferri iz Europske svemirske agencije.

Dnevnik Nove TV gledajte svakog dana od 19:15, a više o najvažnijim vijestima čitajte na portalu DNEVNIK.hr.

Propustili ste Dnevnik? Pogledajte ga besplatno na novatv.hr

Vezane vijesti