Kome još trebaju koncertne dvorane i stadioni? Već se planiraju koncerti u metaverseu

Još jedna kompanija pokušava iskoristiti popularnost metaversa te okrenuti novac organizacijom koncerata u digitalnom svijetu.

Hrvoje Jurman
Hrvoje Jurman | 31.01.2022. / 09:04 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Hoće li metaverse jednom zaista zamijeniti stvarni život? Iako trenutačno malo tko vjeruje u takav scenarij, činjenica je kako popularnost takvih metasvemira, kao i novac koji se u njih ulaže konstantno raste. Svoju priliku u metaversu sada je prepoznao i Warner Music Group (WMG) koji će u virtualnom prostoru Sandboxa stvoriti poseban digitalni svijet s tematskim parkovima za posjetitelje i s prostorom za koncerte uživo.

tri vijesti o kojima se priča Vrijeme na Zemlji, ilustracija zemlja je poludjela Znanstvenici upozoravaju: Dolazi dan kakav čovječanstvo još nije doživjelo Protuzračni sustav Raven 70 posto učinkovitosti VIDEO Pogledajte protuzračni sustav koji su Britanci u 3 mjeseca sklepali za Ukrajinu i koji skida ruske dronove kao muhe s neba Kineski hipersonični projektili "Kill web" Amerikanci paničare jer Kina ima sustav za ciljanje zbog kojeg američke snage nisu sigurne ni na "sigurnoj" udaljenosti

Slika nije dostupna Platio 450 tisuća dolara da postane susjed Snoop Doggu u virtualnom svijetu

Partnerstvo sa Sandboxom prvi je i prilično veliki korak WMG-a u svijet NFT-a te se ne treba čuditi ako i druge velike glazbene, filmske i medijske kompanije krenu tim smjerom i počnu ulagati u virtualne događaje.

Oana Ruxandra koja je zadužena za poslovni razvoj WMG-a komentirala je kako im se s ovom suradnjom otvaraju brojne nove mogućnosti u metaversu, a kako je riječ o virtualnom prostoru, u njemu neće biti granica kakve postoje u stvarnom svijetu. Želja im je stvoriti “imersivno društveno-glazbeno” iskustvo koje će izvođačima i njihovim fanovima omogućiti povezivanje na jednoj potpuno novoj razini.

U virtualnom prostoru unutar Sandboxa koji je nazvan WMG LAND, organizirat će nastupe i druženja s fanovima, a povodom te suradnje Sandbox je najavio prodaju virtualnog zemljišta koje se nalazi pored WMG-ova posjeda. Iako je, dakle, riječ o virtualnim stvarima, novac koji se u metaversu okreće često je veći u odnosu na kupovinu istih stvari u stvarnom svijetu. Do sada su već potrošeni milijuni dolara za digitalne posjede, kuće, brode itd. kojima se može pristupiti samo putem računala i mobilnih uređaja.

Slika nije dostupna Nevjerojatna priča studenta: Četiri je godine snimao selfije, a sada ih prodaje kao NFT i zaradio je milijun dolara

Za mnoge to nema smisla, dok drugi vjeruju kako je metaverse budućnost i prilika za investiranje jer bi virtualno zemljište koje se kupi danas u Sandboxu, za koju godinu mogli biti puno skuplje pa bi, kao i u stvarnom životu, vlasnici mogli zaraditi na razlici u cijeni.

Uskoro će korisnicima na takav način biti dostupni i koncerti i druga zabavna događanja, a bit će zanimljivo vidjeti kolika će biti potražnja za zemljištem pored LAND-a i koliko će ljudi plaćati to zemljište.

Izvor: TechSpot

 

Vezane vijesti