Odlazak: Grooveshark priznao pogrešku i ugasio sve svoje servise

Suočeni s brojnim i konstantnim tužbama, u Groovesharku su shvatili kako povlačenje po sudskim hodnicima nema nikakvog smisla, niti tu bitku mogu dobiti, stoga su se odlučili na povlačenje.

Tomislav Ćuto
Tomislav Ćuto | 01.05.2015. / 08:28 komentari
Odlazak: Grooveshark priznao pogrešku i ugasio sve svoje servise

Suočeni s brojnim i konstantnim tužbama, u Groovesharku su shvatili kako povlačenje po sudskim hodnicima nema nikakvog smisla, niti tu bitku mogu dobiti, stoga su se odlučili na povlačenje.

tri vijesti o kojima se priča Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Uređaj koji izvlači pitku vodu iz zraka Nije znanstvena fantastika Stvorili pitku vodu iz "ničega": Ovaj genijalan izum mogao bi spasiti mnoge živote Samsung Galaxy S25 serija - 11 Nakon Britanaca, pozvali i Amerikance Iz Samsunga pozvali korisnike na aktivaciju važne opcije na telefonima

Ovakvi su potezi poprilično raritetni, ne zato što je Grooveshark odlučio otići svjestan kako nema argumenata i kako je izvjestan jedino poraz na sudu, nego zato što su odlučili javno priznati kako je u njihovom desetogodišnjem radu bilo previše grešaka. Je li riječ samo o deklarativnom priznaju ili doista tako misle, teško je reći, ali činjenica je kako se na web stranici www.grooveshark.com  koja od 30. travnja 2015. godine nudi samo nekoliko paragrafa spomenutog priznanja, nalazi tekst u kojem se priznaju greške. Grooveshark je prije Spotify servisa i svih sličnih njemu bio možda i najpopuarnije mjesto za pronalazak glazbe na webu, ali kao što to obično biva, kako im je rasla popularnost, tako su se redale i tužbe zbog dijeljenja materijala i sadržaja koji su zaštićeni autorskim pravima. 

Nakon šest godina pravne bitke s velikim igračima, Sony Music, Warner Music Group i Universal Music Group, Grooveshark je pristao pobrisati sve sadržaje sa svojih servera, jer većina je bila tamo nelegalno, bez ikakvih prava za distribuciju. I ne samo to, dok je bio "živ", Grooveshark je korisnike poticao da se pretplate na neki od servisa koji imaju pravo za streaming glazbe, kao što su Spotify, Google Play, Deezer, Beats... Uz to, na webu su napisali i sljedeće: "Počeli smo prije deset godina, s jasnom misijom da ljubiteljima glazbe ponudimo mogućnost otkrivanja i dijeljenja sjajnih uradaka. Iako su naše namjere bile čiste, pogriješilo smo što nismo licencirali uslugu. To je bilo pogrešno. Ispričavamo se. Bez iznimke". I to je to, Grooveshark više ne postoji... 

Foto via Flickr

Vezane vijesti