Imamo li napokon ubojicu koronavirusa? Lijek jedne američke kompanije pokazao je 97 postotnu učinkovitost

Američka biofarmaceutska kompanija Innovation Pharmaceuticals izvijestila je o najnovijem napretku u istraživanju lijeka Brilacidin kao potencijalne terapije za bolest COVID-19. Najnoviji rezultati izrazito su ohrabrujući.

Branimir Vorša | 07.07.2020. / 16:03 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Brilacidin je prema najnovijim podacima pokazao statistički vrlo značajan i potentan inhibitorski učinak na SARS-CoV-2 virus u čovjekovim plućnim stanicama, smanjujući viralno opterećenju u njima i do 97 posto, usporedno s kontrolnim testom.

tri vijesti o kojima se priča Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Uređaj koji izvlači pitku vodu iz zraka Nije znanstvena fantastika Stvorili pitku vodu iz "ničega": Ovaj genijalan izum mogao bi spasiti mnoge živote Samsung Galaxy S25 serija - 11 Nakon Britanaca, pozvali i Amerikance Iz Samsunga pozvali korisnike na aktivaciju važne opcije na telefonima

Taj lijek nalazi se na testiranju američkom Regional Biocontainment Laboratoryju (RBL) te je tamo konzistentno pokazivao izrazito snažne antiviralne značajke u in vitro testiranjima protiv novog koronavirusa.

Glavni istražitelj u RBL-u izvijestio je da testiranja na ljudskim stanicama pluća daju slične i jednako robusne rezultate kao i testiranja lijeka in vero (u životinjama).

Brilacidin se isto tako pokazao kao najučinkovitiji tijekom testiranja kad ga se korimstilo u obliku pred terapije, odnosno prije same infekcije. No, izrazito se pokazao učinkovitim i tijekom infekcije kao i nakon infekcije.

Idui plan znanstvenika RBL-a jest utvrditi indeks selektivnosi (SI) Brilacidina iz podataka dobivenih u in vitro testiranjima, koji uspoređuju citotoksičnost lijeka nasuprot njegove antivirusne aktivnosti.

Što je veći SI omjer u korist antivirusne aktivnosti, to znači da bi taj lijek bio i sigurniji u kliničkim testiranjima.

Isti podaci će pomoći u spoznaji inhibitorskih značajki tog lijeka protiv novog koronavirusa te omogućiti i usporedbe s ostalim potencijalnim lijekovima, a sve zajedno će biti objavljeno u planiranoj znanstvenoj studiji.

Izvor: GlobeNewswire

Vezane vijesti