Hakerska skupina Anonymous, koja je prije par dana najavila napade na Facebook, srušila je stranice sirijskog ministarstva obrane.

tri vijesti o kojima se priča Droga, ilustracija Roditelji, oprez! "Najopasnija mreža za mlade": Omiljena platforma prepuna je seksualnih predatora i dilera droge Cheyava Falls u dolini Neretva Vallis u krateru Jezero na Marsu Na Marsu NASA zagolicala maštu javnosti: U dolini Neretve pronađeni tragovi izvanzemaljskog života? Zračni taksi Joby Aviationa Napravljen veliki korak Počinje velika tehnološka revolucija u zrakoplovstvu: Nebom će dominirati potpuno drukčije letjelice

Tokom jutra na stranicama ministarstva obrane Sirije pojavila se pozdravna poruka, bijele i crne crte te crvene zvijezde Sirijske zastave, piše Huffington Post.

Nakon toga u sredini zastave pojavio se logo Anonymousa sa tekstom objavljenom na Arapskom i Engleskom. U tekstu se navodi kako svijet podržava stanovništvo Sirije protiv brutalnog režima Bashar Al-Assada, te kako pozdravljaju odlučnost nenasilja i dive se njihovoj spremnosti da nastave u potrazi za pravdom, a ne samo osvetu. 'Svi će tirani pasti, a zahvaljujući vašoj hrabrosti Bashar Al-Assad je sljedeći.' - stajalo je na stranicama.

Također, upućen je i tekst sirijskoj vojsci za koju Anonymousi kažu kako su upravo oni odgovorni da zaštite ljude, te kako se svim ljudima koji naređuju ubojstva djece, žena i starijih osoba treba suditi za izdaju.

Osim najave za napade na Facebook, Anonymousi su tokom vikenda objavili kako su ukrali važne podatke sa oko 70 stranica agencija za provedbu zakona u SAD-u.

Stranice ministarstva obrane Sirije u vrijeme pisanja ovog teksta su nedostupne. Kliknite na sliku ispod za veći prikaz.