Genijalna animacija borbe između Supermana i Hulka

Krajem prošle godine Kanađanin Mike Habijan, inače freelancer, napravio je odličnu animaciju borbe između dva super heroja, Supermana i Hulka.

Saša Fišter
sasa@zimo.co | 18.08.2014. / 08:01 komentari
Genijalna animacija borbe između Supermana i Hulka

Krajem prošle godine Kanađanin Mike Habijan, inače freelancer, napravio je odličnu animaciju borbe između dva super heroja, Supermana i Hulka. 

tri vijesti o kojima se priča Hodanje (Foto: Thinkstock) Bitan je volumen, a ne intezitet Velika norveška studija potvrdila da je Hipokrat bio u pravu: "Ovo je najbolji lijek za čovjeka" Iznenađenje na ekranu, ilustracija Dobro čitajte što piše Oprez! Ugledate li ovo upozorenje na Gmailu, vjerojatno vas pokušavaju hakirati Žena spava u kravetu, ilustracija Za sve koji žive u gradovima Spavajte u mraku, zaštitite srce: Znanstvenici upozoravaju na skrivenu prijetnju

Iako borba traje “samo” tri minute, Mike je potrošio 19 mjeseci kako bi napravio ovu kratku animaciju. “Za ovaj projekt trebalo mi je puno više vremena nego za druge projekte radi kompleksnosti i višeg nivoa detalja modela i interakcije okolinom, te naravno 1080 p rezolucijom.”, istaknuo je Mike na svom YouTube profilu. 

Prvo se radilo na kreiranju modela i platforme, a zatim animiranja snimaka. Prvih nekoliko mjeseci utrošeno je na  unaprjeđivanje i promjene karaktera modela kao i detalji pustinje u kojoj se borba odvija.  

Jednom kada se napravio frame, bilo je potrebno sat vremena za renderiranje istog, da bi za samo sekundu videa bilo potrebno čak jedan dan. “Kad se video renderirao, radio sam na drugoj sceni i pokušavao je završiti kada se prijašnji frame renderirao.” 

Sve zajedno je izrađeno pomoću softvera Maya za 3D animacije i AferEffectsa za kompozicije. Više detalja možete pronaći na Mikeovom YouTube kanalu, a u nastavku možete vidjeti kako izgleda 19-mjesečni rad.

Vezane vijesti