Google je objavio kako je  kupio kompaniju Pittsburg Pattern Recognition iz Pitsburga, specijaliziranu za razvoj tehnologije za prepoznavanje lica na fotografijama i video snimcima.

tri vijesti o kojima se priča Droga, ilustracija Roditelji, oprez! "Najopasnija mreža za mlade": Omiljena platforma prepuna je seksualnih predatora i dilera droge Zračni taksi Joby Aviationa Napravljen veliki korak Počinje velika tehnološka revolucija u zrakoplovstvu: Nebom će dominirati potpuno drukčije letjelice Cheyava Falls u dolini Neretva Vallis u krateru Jezero na Marsu Na Marsu NASA zagolicala maštu javnosti: U dolini Neretve pronađeni tragovi izvanzemaljskog života?

Kako prenose bivši vlasnici, oni su presretni zbog toga. Google se pridružio uzbudljivom putovanju koje su devedesetih godina započeli dr. Henry Schneiderman, dr. Michael Nechyba i dr. Michael A. Sipe sa istraživanjima na Institutu za robotiku sveučilišta Carnegie Mellon, da bi 2004. godine napustili sveučilište i osnovali kompaniju PittPatt.

“Google koristi tehnologiju računalnog vida u većini svojih proizvoda kao što su YouTube, Image Search, Picasa i Googles, tako da je logično što smo odlučili da se pridružimo Google-u i omogućimo da veći broj korisnika upozna prednosti naše tehnologije”, izjavili su predstavnici kompanije PittPatt.

Iznos koji je PittPatt dobio od strane Google-a još uvijek je nepoznat.

Ovaj post donosi vam Darko Mitrović, profesor informatike u Višegradu. Darko je zavšrio master na Singidunumu u Beogradu, a u slobodno vrijeme bavi web dizajnom i izradom raznih aplikacija.