Mijenjaju se fotografije na Facebooku: Evo kako će sada izgledati

Nova opcija Facebookov je pokušaj prilagodbe sve popularnijoj virtualnoj stvarnosti i VR uređajima.

Monika Nožić
Monika Nožinić | 16.05.2016. / 11:17 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Fotografije na Facebooku uskoro će se promijeniti i postati još bolje jer popularna društvena mreža radi na opciji koja će omogućiti prikazivanje fotografija u 360 stupnjeva.

tri vijesti o kojima se priča Hodanje (Foto: Thinkstock) Bitan je volumen, a ne intezitet Velika norveška studija potvrdila da je Hipokrat bio u pravu: "Ovo je najbolji lijek za čovjeka" Optički prijenos podataka, ilustracija Nevjerojatno! Japanci ruše rekorde: Napravili optički kabel kojim možete preuzeti cijelu arhivu interneta za manje od 4 minute Google Chrome U pitanju je vaša sigurnost Koristite Google Chrome? Odmah prestanite i napravite ovo!

Nova će opcija poprilično podsjećati na videozapise u 360 stupnjeva koje je Facebook nedavno omogućio korisnicima, a pomicanje perspektive na fotografijama odvijat će se povlačenjem prsta ili pokazivača na računalima, odnosno okretanjem pametnog telefona.

Facebookova aplikacija podržavat će objavljivanje fotografija u 360 stupnjeva snimljene posebnim kamerama, ali i svim današnjim pametnim telefonima koji podržavaju ovu opciju.

Osim toga, fotografije će se moći gledati i putem VR naočala, kao što su Samsung Gear VR, Oculus VR i druge.

Ovo je samo još jedan Facebookov pokušaj da svoju društvenu mrežu prilagodi sve popularnijoj virtualnoj stvarnosti i uređajima koji to omogućuju.

Izvor: Mashable

Vezane vijesti