Mozilla u suradnji s Facebookom lansirala Messenger za Firefox

Iako su ove mogućnosti bile dostupne nakon što je Mozilla objavila 17-tu po redu verziju svog Firefoxa, tek je danas informacija službeno objavljena.

Saša Fišter
sasa@zimo.co | 04.12.2012. / 10:07 komentari
Mozilla u suradnji s Facebookom lansirala Messenger za Firefox

Iako su ove mogućnosti bile dostupne nakon što je Mozilla objavila 17-tu po redu verziju svog Firefoxa, tek je danas informacija službeno objavljena.

tri vijesti o kojima se priča Mreže optičkih kablova iznad šume u Ukrajini Jesu mreže, ali nisu paukovi VIDEO Pogledajte nestvaran prizor na krošnjama ogromne šume u Ukrajini Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Širenje stanica raka Radi se na novim lijekovima Otkriveno tajno oružje raka: Evo što tumorima daje energiju za širenje u tijelu

Naime, Mozilla i Facebook danas su objavili Facebook Messager za Firefox koji je izgrađen na temelju Mozillinog Social API-a. Nova značajka omogućuje korisnicima Firefoxa da pričaju sa svojim prijateljima koju god stranicu posjetili, odnosno, chat vam se otvara s desne strane isto kao i na Facebooku.

Osim što možete chatati, Messager nudi uvid u obavijesti kao što su novi komentari, tagiranje fotografija, zahtjevi za prijateljstva direktno iz Firefoxa, naravno ukoliko ih uključite. Rekli bismo mini Facebook.

Kako navodi TheNextWeb, Mozilla je Facebook predložila ovaj projekt ranije ove godine, a šuška se kako će još mogućnosti stići na Firefox. Također, izgleda kako Facebook nije jedini servis koji će postati sastavni dio Firefoxa, pošto kompanija ima svoj Social API, a koji bi mogao otvoriti i druga vrata - možda Twitteru?

Vezane vijesti