Nova figura na šahovskoj ploči: Rusija uvodi umjetnu inteligenciju u svoju vanjsku politiku

Rusija će za poslove i politike svojeg ministarstva vanjskih poslova koristiti i moć umjetne inteligencije.

Branimir Vorša | 16.12.2021. / 11:37 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Rusko ministarstvo vanjskih poslova želi koristiti umjetnu inteligenciju pomoću koje bi mogli provoditi mnoge analitičke poslove u politici međunarodnih odnosa.

tri vijesti o kojima se priča Vojnik cilja sačmaricom, ilustracija Najjednostavnije rješenje Ovo oružje je najbolja obrana za ukrajinske vojnike protiv nezaustavljivih ruskih dronova Međunarodna svemirska postaja, ISS Predznak većih problema? Što se to događa sa Međunarodnom svemirskom postajom? Iz NASA-e o svemu šute Pogled na pametni sat, ilustracija Wear OS Na pametne satove dolazi značajka koja bi vam mogla spasiti život

ViIjest o tome priopćilo je ruskim medijima samo navedeno ministarstvo, koje to planira postići izradom novog big-data sustava baziranog na umjetnoj inteligenciji.

  Slika nije dostupna SAD organizirao globalni virtualni susret o borbi protiv kibernetičkog kriminala, na koji jedna od ključnih zemalja - nije pozvana

Partner u tome će im biti institut za programiranje sustava Ivannikov te će u suradnji s njima razviti koncept navedenog sustava 2022. godine, rekao je Sergej Kirjušin, specijalni predstavnik ruskog ministarstva vanjskih poslova za digitalnu transformaciju.

Na osnovu rezultata konceptualnog dizajna, odredit ćemo i program financiranja, ali zasad je ta stvar predmet rasprave, rekao je Kirjušin.

Odbio je otkriti kakve će točno podatke umjetna inteligencija analizirati, jednostavno navodeći kako postoje mnogi različiti poslovi u vanjskoj politici u kojima bi ta umjetna inteligencija mogla biti od pomoći.

Oleg Šakirov, visoki stručnjak iz centra za napredna rješenja u menadžmentu, rekao je za dnevni moskovski list RBK da strana ministarstva vanjskih poslova mnogih zemalja već koriste umjetnu inteligenciju u različitim obujmima.

  Robot - 2 Diplomati u Ženevi raspravljaju o ograničenju "robota ubojica"

Kao jedan od primjera naveo je britanski u kojem se koristi model za procjenu distribucije stanovništva u zemljama u razvoju baziran na analizi satelitskih snimki i korištenjem strojnog učenja. Šakirov je dodao da i Kina radi na sličnim rješenjima.

Izvor: RT

Vezane vijesti

Još vijesti