Trebamo li Kickstarter za bolesne osobe?

Kickstarter je vrlo brzo rastuća platforma koja omogućuje ljudima s idejom da prikupe financijska sredstva od običnih građana, dakle bez da se muče s nekim poslovnim planovima, investitorima i startup konferencijama.

Zimo
Zimo
Saša Fišter | 01.08.2013. / 11:41 komentari
Trebamo li Kickstarter za bolesne osobe?

Kickstarter je vrlo brzo rastuća platforma koja omogućuje ljudima s idejom da prikupe financijska sredstva od običnih građana, dakle bez da se muče s nekim poslovnim planovima, investitorima i startup konferencijama.

tri vijesti o kojima se priča Širenje stanica raka Radi se na novim lijekovima Otkriveno tajno oružje raka: Evo što tumorima daje energiju za širenje u tijelu Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Nezadovoljstvo, ilustracija I Hrvati su počeli primati obavijesti Šok za korisnike Fejsa i Instagrama: Evo što ih čeka ako ne počnu plaćati pretplatu i ne žele dati podatke Meti

Zadnje vrijeme svjedoci smo učestalih postova u novinskim člancima, na web portalima, Facebooku i Twitteru gdje se traži pomoć za obitelji ili osobe bilo da se radi o nekoj bolesti ili najosnovnijim potrebama, primjerice krov nad glavom.

Kako Kickstarter omogućuje pokretanje novih kompanija, potaknut člankom na Forbesu, sjetio sam se ideje kako bi zapravo bilo dobro pokrenuti i Kickstarter za pružanje financijske pomoći. 

Primjerice, jedna od posljednjih aktualnih akcija prikupljanja novaca za liječenje bila je mala "Nora lavica" koja je nažalost preminula. Novac za njezino liječenje nije nimalo lako prikupiti, no uz pomoć medija uspjelo se prikupiti za njezino liječenje. Nakon toga, moglo se primijetiti kako takve bolesne djece na žalost ima mnogo. Teško je svakom pomoći, no platforme poput Kickstartera mogle bi uvelike utjecati na takve stvari.

Ako bi postojala jedna platforma na kojoj bi se obitelji mogli prijaviti te tražiti sredstva za liječenje, možda bi nekome mogli spasiti život. Svijet je velik, i ako taj glas dođe do što više ljudi, prikupit će se više novaca. Zamislite samo da vam 10.000 ljudi donira po 10 dolara. U vrlo kratkom roku možete prikupiti i do 100.000 dolara, što bi bilo nekima i više nego dovoljno za liječenje.

Naravno, ova priča ima i drugu stranu, neki bi pokušali iskoristiti ovakve platforme, no kao i svi drugi tako i oni, morali bi pronaći način kako se zaštiti od onih sa zlim namjerama.

Watsi je na dobrom putu da postane ovako nešto, no treba još dosta vremena i ulaganja da sustav profunkcionira.

Što vi mislite, trebamo li Kickstarter za liječenje osoba?

Vezane vijesti