Tvorci Siri predstavili novog pametnog asistenta

Viv - digitalni asistent budućnosti...

Monika Nožić
Monika Nožinić | 11.05.2016. / 15:11 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Tvorci umjetne inteligencije koja se krije iza legendarne Appleove Siri, Dag Kittlaus i Adam Cheyer, osmislili su novog virtualnog osobnog asistenta pod nazivom Viv.

tri vijesti o kojima se priča Kineski ekranoplan Tehnologija Hladnog rata FOTO U javnosti se pojavile prve fotografije kineskog "Čudovišta iz Bohajskog mora" Neobičan bljesak na Saturnu Znanstvenici se nadaju FOTO Je li djelatnik NASA-e i astronom amater prvi put dosad zabilježio neuhvatljivi događaj na Saturnu? Sustav protuzračne obrane Patriot u Ukrajini Američki stručnjaci upozoravaju Ovaj američki sustav protuzračne obrane postao je top-oružje, ali i top-meta za Ruse

Viv, pripadnik nove generacije AI asistenata, razvijena je u tajnosti u zadnje četiri godine.

Zamisao njenih tvoraca bila je stvaranje bolje verzije Siri koja bi se povezivala s mnoštvom različitih servisa i uređaja, a ne da funkcionira samo kao web pretraživač.

Tijekom 20-minutne demonstracije na događaju Disrupt NYC, Viv je besprijekorno obavila veliki broj složenih zadataka, ne samo u smislu razumijevanja postavljenog zadatka, već i povezivanja s drugim izvorima, primjerice, kupovine ili rezervacije različitih stvari.

Unatoč tome što trenutno nije toliko popularna među potrošačima, a zbog ograničenog područja distribucije neće moći prikupiti masovnu bazu potrošača kakvu imaju Facebook ili Amazon, njeni tvorci se nadaju da će biti izbor brojnih developera i poduzetnika jer predstavlja neutralnu stranu, a ne tehnološkog diva.

Izvor: TheVerge

Vezane vijesti