Educirajte se o oblicima i posljedicama nasilja na internetu na Zoom predavanju

Cilj predavanja "Oblici i posljedice (ne)svjesnog nasilja na internetu" jest upoznati mlade s osnovnim obilježjima, učestalosti i posljedicama nasilja na internetu te ih informirati o mehanizmima i mogućnostima zaštite.

Martina Čizmić | 15.09.2020. / 15:04 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

 U sklopu projekta Siguran klik koji provodi udruga Centar za razvoj mladih u partnerstvu s udrugom Ženska soba – Centar za seksualna prava održat će se online predavanje pod nazivom "Oblici i posljedice (ne)svjesnog nasilja na internetu". Zakazano je za utorak, 22. rujna, u 15 sati.

tri vijesti o kojima se priča Orka nudi hranu ljudima Nevjerojatno VIDEO Divlje orke snimljene u zapanjujućoj gesti prema ljudima Laboratorijski uzorak herpesa, ilustracija Čeka se odluka američkog FDA Virus herpesa mogao bi uskoro biti odobren za liječenje teškog oblika raka Anatomski prikaz srca, ilustracija Istraživanje pokazalo Ova jednostavna svakodnevna hrana može potiho ojačati zdravlje vašeg srca

Više o važnosti ove teme i sadržaju predavanja rekla je predavačica Kristina Mihaljević.

Iako korištenje interneta i komunikacijskih tehnbologija ima cijeli niz prednosti, uključujući i odgojno-obrazovne, ono također sadrži i brojne opasnosti, posebice kada je riječ o nasilju putem interneta. Mladi predstavljaju skupinu koja pripada najčešćim korisnicima/ama interneta i ostalih oblika komunikacijskih tehnologija. Sukladno tome, oni predstavljaju rizičnu skupinu za doživljavanje, ali i činjenjne različitih oblika nasilja na internetu, ističe Mihaljević.

Cilj predavanja "Oblici i posljedice (ne)svjesnog nasilja na internetu" jest upoznati mlade s osnovnim obilježjima, učestalosti i posljedicama nasilja na internetu te ih informirati o mehanizmima i mogućnostima zaštite.

Predavanje je namijenjeno mladima u dobi između 18 i 30 godina. Sudjelovanje je besplatno, ali je potrebno prethodno se prijaviti na poveznici. Sudionici će prije predavanja dobiti link za pristupanje platformi Zoom, na kojoj će se ono održati, na svoje e-mail adrese.

Kristina Mihaljević, mag. paed. soc., voditeljica je edukacijskih i prevencijskih programa u Ženskoj sobi. Diplomirala je socijalnu pedagogiju na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu. Provodi predavanja, radionice, treninge i edukacije s djecom, mladima, studentima/cama, stručnjacima/kinjama na području prevencije, prepoznavanja i suzbijanja nasilja (s naglaskom na seksualno i elektroničko nasilje), rodne ravnopravnosti i volontiranja u organizacijama civilnoga društva. Aktivno se bavi kampanjama na društvenim mrežama te vodi kampanju #sherajmoodgovorno usmjerenu na prevenciju elektroničkog nasilja i kampanju Europske ženske mreže protiv seksualnog nasilja #reactagainstsexualviolence. Jedna je od autorica brošure #REAGIRAJ – Elektroničko seksualno nasilje nad i među djecom i mladima, publikacije Korak bliže zaposlenju – stavovi poslodavaca o zapošljavanju žrtava nasilja u obitelji i priručnika Seksualno nasilje nad i među djecom i mladima. Provodila je istraživanje

Korištenje Interneta i društvenih mreža čiji su rezultati dio brošure #SURFAMBEZSTRAHA čija je autorica. Završila je trening za trenerice protiv seksualnog nasilja u okviru Europske ženske mreže protiv seksualnog nasilja. Polaznica je 2. godine Centra Gestalt psihoterapije i edukacije – Centar IGW Zagreb.

Vezane vijesti