Milijuni ljudi Facebook koriste sedam, osam ili više godine te su danas zaboravili kakve su sve statuse i fotografije objavljivali u 'mladim danima'. Ako danas pregledavate povijest Timelinea ove mreže vjerojatno će vas iznenaditi o čemu ste sve pisali i kakve ste fotografije objavljivali prije pet i više godina te danas takve stvari vjerojatno nikada ne bi objavili. No, zbog greške koja je vjerojatno povezana s Facebookovom mobilnom aplikacijom za iPhone i iPad, nekim korisnicima prije dva dana ponovno su se počele pojavljivati fotografije i statusi koje su ranije objavili, zbog čega su se mnogi 'okrenuli' Twitteru i kritizirali Zuckerberga i Facebook, dok su neki promijenili šifre na Fejsu jer su posumnjali u hakerski napad. Tko zna što je sve Facebook 'iskopao' u povijesti korisnika i ponovno im prikazao u vrhu Timelinea – fotografije s bivšim partnerima, statusi i fotografije o izlascima koje bi rado zaboravili i slično.
@Facebook STOP re-posting old posts!! You don't get to post on my behalf! #facebooksecurity #Facebook #facebook
— Shannon Beck (@shanibah) December 9, 2016
@facebook I updated the iOS app last night and it has since reposted dozens of old posts like they were new ones all by itself.
— Mike (@nauernotmauer) December 9, 2016
Iz Facebooka su objavili kako su svjesni ovog propusta i rade na njegovom rješavanju, a nagađa se kako je do problema došlo nakon nadogradnje iOS aplikacije ili je možda povezan s opcijom 'Year in Review' koji korisnicima omogućuje pregled i dijeljenje videozapisa s najzanimljivijim stvarima koje su objavljivali na ovoj mreži tijekom godine. Na stranici Digital Trends kažu kako je ovo samo jedan u nizu propusta i problema koje su ove godine imali korisnici ove mreže – nedavno je tako Facebook obavijestio neke korisnike da su preminuli, u ožujku su nakon terorističkih napada u Pakistanu omogućili sigurnosnu opciju s kojom su korisnici u SAD-u i Velikoj Britaniji trebali potvrditi da su živi i zdravi, zbog čega su neki pomislili kako se i tamo dogodio neki opasan napad, a još je uvijek aktualan problem lažnih vijesti koje su, navodno, imale utjecaj u pobjedi Donalda Trumpa na izborima za šefa SAD-a.
Izvor: Digital Trends