Twitter se u posljednja dva tjedna užario od upozorenja na sporne objave: Označeno ih čak 300.000

Twitter je u četvrtak priopćio da je tijekom posljednja dva tjedna oko 300.000 objava označio kao sporne i čiji bi sadržaj mogao predstavljati obmanjujuće informacije o američkim predsjedničkim izborima.

Hina | 13.11.2020. / 10:09 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Ta je društvena mreža bila na udaru kritika tijekom izbora 2016. da je dopustila širenje neprovjerenih informacija te je ovaj puta, u užarenoj političkoj klimi, nastojala smanjiti broj objava za koje smatra da dovode ljude u zabludu.

tri vijesti o kojima se priča Vrijeme na Zemlji, ilustracija zemlja je poludjela Znanstvenici upozoravaju: Dolazi dan kakav čovječanstvo još nije doživjelo Protuzračni sustav Raven 70 posto učinkovitosti VIDEO Pogledajte protuzračni sustav koji su Britanci u 3 mjeseca sklepali za Ukrajinu i koji skida ruske dronove kao muhe s neba Kineski hipersonični projektili "Kill web" Amerikanci paničare jer Kina ima sustav za ciljanje zbog kojeg američke snage nisu sigurne ni na "sigurnoj" udaljenosti

Na svakih 500 objava između 27. listopada i 11. studenoga došla je jedna takva objava, dodaje Twitter i ističe da će i ubuduće označavati sporne objave.

Napori Twittera najvidljiviji su bili kada su u pitanju objave predsjednika Donalda Trumpa, koji je i u četvrtak tvitao o "namještenim izborima". Ispod te objave stajalo je upozorenje: Ova tvrdnja o izbornoj prevari je sporna.

Vezane vijesti