Automatizirani programi za Messenger stigli na Facebook

Revolucija mobilnog komuniciranja...

Monika Nožić
Monika Nožinić | 13.04.2016. / 15:24 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Facebook je u svoju Messenger aplikaciju napokon ubacio dugoočekivane botove koji će raznim kompanijama omogućiti da korisnicima pruže automatsku podršku, daju im savjete o elektronskoj trgovini, sadržaju i svim drugim stvarima bitnim za posao kojim se bave.

tri vijesti o kojima se priča Mreže optičkih kablova iznad šume u Ukrajini Jesu mreže, ali nisu paukovi VIDEO Pogledajte nestvaran prizor na krošnjama ogromne šume u Ukrajini Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Uređaj koji izvlači pitku vodu iz zraka Nije znanstvena fantastika Stvorili pitku vodu iz "ničega": Ovaj genijalan izum mogao bi spasiti mnoge živote

Botovi su automatizirani programi koji oponašaju ljude, tj. njihovu komunikaciju. U slučaju Facebook Messengera sve što trebate učiniti je unutar Bot trgovine skinuti određeni bot i, primjerice, nekome poslati cvijeće, naručiti hranu ili taksi. Na vašu naredbu bot će kontaktirati restoran, naručiti i proslijediti vam povratnu informaciju kada će naručena hrana ili taksi stići na vašu adresu.

Korisnici će s botovima moći razgovarati, a sve zahvaljujući dobro razvijenoj umjetnoj inteligenciji. Botovi će, osim tekstualnih poruka, moći odgovarati i sa slikama, linkovima i "call to actions" tipkama, što će korisnicima omogućiti rezervaciju restorana, provjeru narudžbi za stvari koje su naručili preko interneta, ali i kupovinu stvari.

Botovi su za vrlo kratko vrijeme postali velika stvar u svijetu jer kompanijama nude lakši i brži način komunikacije s korisnicima.

Također, botovi nude personalizirane rezultate u odnosu na ono što korisnik traži. Tako bismo uskoro mogli u Messenger unijeti sve što nas zanima kako bi botovi pretražili ogromne baze podataka i ponudili nam personalizirane rezultate te nam uštedjeli dragocjeno vrijeme.

Izvor: Techcrunch

Vezane vijesti