Glazbeni streaming servis Grooveshark u ponedjeljak je optužen za kršenje tisuća autorskih glazbenih prava, u legalnoj borbi koju vodi zadnjih tri godine.
Grooveshark je tako uz Napster, LimeWire i Grokster postao još jedan servis koji se bori protiv glazbenog sustava, a koji ih optužuje da se ilegalno koriste intelektualnim vlasništvom glazbenih etiketa, odnosno njihovih izvođača.
Iako je u par navrata završio na sudu, Grooveshark je nastavio sa pružanjem svojih usluga. Kompanija, koja licencira većinu svoje glazbe, no ne sve, već je ranije svojom posjećenošću privukla velike oglašivače kao što su Mercedes-Benz i Groupon.
Naime, Grooveshark se još uvijek brani pod zakonom Digital Millenium Copyright koji brani stranice koje sadrže materijal treće strane, no samo pod uvjetom da uklone sadržaj nakon obavijesti od nositelja prava. Unatoč svemu, sudac u SAD-u optužio je Grooveshark za kršenje autorskih prava jer su njihovi zaposlenici dodali 5.977 pjesama bez dopuštenja, što ne spada pod “Digital Millennium Copyright” zakon!
Sudac je bio upoznat s činjenicom da su zaposlenici Groovesharka uništili dokaze ovog slučaja uključujući i sve pjesme koje su dodane na servis.
Spomenimo na kraju da Grooveshark ima još dvije optužbe za kršenje autorskih prava, jednu na saveznom sudu, jednu na državnom sudu, oboje u New Yorku.
Foto Facebook