Na varaždinskom FOI-u održava se treći po redu simpozij s naglaskom na sigurnost

Već tradicionalno, treću godinu za redom, u Varaždinu se održava znanost u kombinaciji s privatnim sektorom, odnosno, simpozij sigurnosti, poznatiji kao fsec.

Saša Fišter
sasa@zimo.co | 03.09.2013. / 13:59 komentari
Na varaždinskom FOI-u održava se treći po redu simpozij s naglaskom na sigurnost

Već tradicionalno, treću godinu za redom, u Varaždinu se održava znanost u kombinaciji s privatnim sektorom, odnosno, simpozij sigurnosti, poznatiji kao fsec. 

tri vijesti o kojima se priča Orka nudi hranu ljudima Nevjerojatno VIDEO Divlje orke snimljene u zapanjujućoj gesti prema ljudima Laboratorijski uzorak herpesa, ilustracija Čeka se odluka američkog FDA Virus herpesa mogao bi uskoro biti odobren za liječenje teškog oblika raka Anatomski prikaz srca, ilustracija Istraživanje pokazalo Ova jednostavna svakodnevna hrana može potiho ojačati zdravlje vašeg srca

fsec se i ove godine održava u sklopu znanstvene konferencije CECIIS u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike, Sveučilišta u Zagrebu i to od 18.-20.9.2013, a na njemu će se naći veći broj stručnjaka, ali i početnika, s interesom na području informacijske sigurnosti, kako iz Hrvatske, tako i iz regije. 

Neovisni stručnjaci, vrlo često bez dlake na jeziku, već će na otvorenju konferencije predstaviti trenutna kretanja u Hrvatskoj i regiji na području sigurnosti informacija i informacijskih sustava, te predstaviti najnovija viđenja stanja sigurnosti u Hrvatskoj u odnosu na europska i svjetska kretanja.

Od predavača stižu Darko Perhoč koji dolazi u ime nacionalnog CERT-a, te će predstaviti europski projekt Advanced Cyber Defence Center. Inženjeri iz Niminuma Vedran Krivokuća i Ivan Špoljarić, kao što to i priliči svjetski certificiranim inženjerima, otkrit će mnogo zanimljivih stvari iza privlačnog naslova Anatomija PHP shell skripti. 

Što stvarno može Hyper-V Server u aspektima sigurnosti odgovorit će Tomica Kaniški iz Citusa, a nezaobilazno će se pojaviti i Dobrica Pavlinušić, koji će, pak, govoriti o hakiranju hardvera i prikazati jedan interesantan propust u bežičnim tipkovnicama. 

Jedan od glavnih developera sqlmap-a Miroslav Štampar će nam pričati o heurističkim metodama u sqlmap-u, Ivan Voras iz FER-a će nam pričati o brzim hashevima, Vatroslav Mileusnić iz Farmerona o usporedbi mehanizama sigurnosti u raznim DBMS-ovima, Bernard Toplak iz Orion Informatike o razvoju sigurnih aplikacija za mobitele, Kristijan Skračić iz LSS-a FER će pričati o OTP generatorima u e-commerceu, Mario Šuvajac iz Reversing Labsa pričat će o izradi unpackera, Tomislav Androš iz Diverta prikazat će nam mehanizme forenzike Windows registry-a te Vlatko Košturjak iz Diverta će pričati o propustima kriptografske implementacije u mrežnim uređajima jednog poznatog svjetskog proizvođača.

Više informacija potražite na službenom webu http://fsec.foi.hr

Vezane vijesti