[RECENZIJA] Vernee Apollo Lite, trebate li ga kupiti?

Ovih nekoliko dana imali smo prilike testirati novi ‘stroj’ iz Verneea, model Apollo Lite.

Saša Fišter sasa@zimo.co | 05.09.2016. / 20:29

Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Vernee je već pokazao sa svojim modelom Thor da može napraviti uređaj koji ne mora nužno koštati mnogo, a opet da daje dobre performanse, odnosno dobre specifikacije. Ovaj puta, na red je došao Apollo Lite, vrlo moćan uređaj koji bi mogao Verneeu osigurati svjetlu budućnost.

Iako još uvijek relativno nepoznata kompanija, Vernee vrlo dobro strateški odrađuje posao promocije svojih uređaja koji izlaze na tržište malo po malo, za razliku od ostalih kompanija koje lansiraju i po nekoliko modela paralelno. Moram priznati da nisam toliko očekivao od kompanije i uređaja, no sada kada su se dojmovi malo slegli mogu reći da se radi o vrlo impresivnoj strategiji i isto tako impresivnom uređaju.

Dizajn i zaslon

Kada prvi puta uzmete uređaj u ruke, naravno da ćete krenuti od dizajna, pogledati uređaj sa svih strana, isprobati kako leži u ruci, itd. Apollo Lite je velik uređaj, moram priznati, jer 5.5 inča je veliko, iako je ta dimenzija danas defacto standard. Ovaj model može se pohvaliti odličnim dizajnom, lagano zaobljenih rubova, te FullHD rezolucijom, što znači da uređaj krasi punih 1920 x 1080 piksela. Uređaj je lagan, relativno tanak i uz Gorilla zaslon otporan na standardne ogrebotine od ključeva i ostalih sitnih “dodataka” u džepu.

Performanse

Ovdje Apollo Lite blista. Kao što sam ranije spomenuo, ovaj uređaj ima vrlo moćne specifikacije, pa tako Apollo Lite dolazi s deseterojezgrenim Helio X20 novom generacijom procesora, LPDDR3 4GB RAM-a, što znači da će uređaj “progutati” i one najzahtjevnije zadatke korisnika bez trzanja, koje kroz naš test nismo niti jednom doživjeli. Nadalje, uređaj uključuje početnih 32GB prostora proširivih do 128GB ukoliko, naravno, ako za to imate potrebe. 

Kamera

Ovaj uređaj može se, uz ostalo, pohvaliti i odličnom Samsungovom kamerom od 16MP sa stražnje strane, pomoću koje možete dobiti izvrsne slike. Osim mene, ovaj podatak ćete pronaći i na drugim recenzijama, što znači da je Vernee obavio dobar posao s kamerom na stražnjoj strani. S prednje strane nalazi se kamera od 5MP koja je sasvim dovoljna za selfije, no ne možete od nje očekivati kvalitetu kao na stražnjoj strani. 

Baterija

Od baterije smo očekivali malo više, no Apollo je odlučio ubaciti bateriju od 3180mAh, što je sasvim ok, no na tržištu se mogu naći uređaji s znatno snažnijom baterijom za iste novce. Opet, s druge strane, mora se žrtvovati pokoja performansa za bolji izgled, pa je tako pozitivna strana ove priče što je uređaj dosta tanak zahvaljujući malo slabijoj bateriji. Što se izdržljivosti tiče, sve zavisi čim se bavite kad koristite uređaj. Ako ćete surfati internetom i igrati igrice, ne možete očekivati da će vam baterija izdržati cijeli dan, no u našem testu, koji je bio prilično zahtjevan, baterija je izdržala od jutra do navečer. Uzmimo ovdje u obzir da smo uređaj koristili puno više nego što to običan korisnik radi.

Zaključak

Vernee kao kompanija ima još puno za odraditi ispred sebe, no prema dosadašnjem iskustvu nakon Thora i Apollo Lite-a, možemo reći da je Vernee za sada na dobrom putu. Cijena uređaja jest nešto viša, no u tom cjenovnom rangu teško ćete naći uređaj ove kvalitete, karakteristika i ovakvog dizajna. 

Cijena od skoro 300 dolara možda jest malo viša, no svakako valja iskoristit kupon “EBapollite” uz koji uređaj možete dobiti za 212 dolara, što je itekako dobra cijena za uređaj ove kategorije.

Ako se nas pita, Vernee Apollo Lite vrijedi svake kune ako ne mislite davati više od 1500 kuna za uređaj. Za ove novce dobivate sve što u današnje vrijeme trebate: odličnu kameru, brz uređaj, lijep dizajn i solidnu bateriju.

Još brže do najnovijih tech inovacija. Preuzmi DNEVNIK.hr aplikaciju

Vezane vijesti

Još vijesti