Mislite da gledate prelijepu mladu djevojku? To je mislilo i 19.000 tviteraša...

Deepfake tehnologija je pronašla svoje mjesto i na profilima društvenih mreža, jer neki ljudi jednostavno iz samo njima znanih razloga, žele pažnju pod svaku cijenu.

Branimir Vorša | 23.03.2021. / 16:46 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Na Twitteru postoji profil @azusagakuyuki koji je svoje pratitelje uspio prevariti da je riječ o preslatkoj mladoj ljubiteljici motocikala. No, zapravo je riječ o 50-godišnjem Japancu po imenu Zonggu koji je pomoću deepfake tehnologije stvorio lažnu osobu na navedenom profilu, prenosi BBC.

tri vijesti o kojima se priča Kineski ekranoplan Tehnologija Hladnog rata FOTO U javnosti se pojavile prve fotografije kineskog "Čudovišta iz Bohajskog mora" Neobičan bljesak na Saturnu Znanstvenici se nadaju FOTO Je li djelatnik NASA-e i astronom amater prvi put dosad zabilježio neuhvatljivi događaj na Saturnu? Sustav protuzračne obrane Patriot u Ukrajini Američki stručnjaci upozoravaju Ovaj američki sustav protuzračne obrane postao je top-oružje, ali i top-meta za Ruse

Zapravo, Zonggu je sam priznao da je profil lažan tijekom jedne kasnonoćne emisije na japanskoj televiziji te pojasnio da je zapravo koristio FaceApp i druge alate za uređivanje  kako bi stvorio svoj lažni alter ego u obliku zgodne i puno mlađe djevojke.

Zonggu je pojasnio kako ga na Twitteru, dok je imao normalan profil, nitko nije doživljavao, odnosno nitko nije doživljavao njegove objave.

Nitko ne želi čitati o tome kako običan sredovječni muškarac održava svoj motocikl i objavljuje fotografije na svojem profilu, rekao je Zonggu gostujući Nippon Television Networku.

Onda se okrenuo tehnologiji, točnije FaceAppu kako bi promijenio svoj izgled.

Prvo sam samo isprobavao i ispalo je prilično lijepo. Sad dobivam i po 1000 lajkova, a prije je obično to bilo ispod 10, rekao je Zonggu.

Onda se, kaže, zanio i pokušao svoj alter ego napraviti "još slađim".

Javno priznanje na televiziji međutim uopće nije naštetilo Zongguu. U vrijeme priznanja, imao je oko 19.000 pratitelja na Twitteru, a otkad je priznao sve, nakupio ih je ukupno 24.000.

To je samo jedan od primjera fascinantne i bizarne primjene deepfake tehnologije. Srećom, ovdje je bila riječ o na kraju bezazlenom traženju pažnje, no ta tehnologija ima i potencijalno puno strašnije i kudikamo opasnije mogućnosti primjene.

Izvor: Futurism

Vezane vijesti