Prva umjetna pljeskavica već je izrađena, no izgleda kako težimo k tome da više nećemo u trgovinama kupovati hranu, već ćemo naručiti recept s interneta i printati ju u svojoj kući.
Iako nas do toga vjerojatno dijeli još mnogo godina, prvi koraci su već napravljeni. Cornucopia je koncept printera za hranu kojeg su razvili na američkom MIT-u, a koji je u mogućnosti printati hranu iz određenih sastojaka bez ikakvih ostataka od kuhanja.
Printer je trenutno u fazi idejnog dizajna i radit će na principu skladištenja i hlađenja sastojaka koji se kasnije miješaju, te kuhaju u slojevima smjese. Proces započinje odabirom željene hrane u posudama u kojima su pohranjeni sastojci, a koji se drže u hladnjaku. Sastojci se tada ubacuju u komoru za miješanje, gdje se taloži u slojevima različitih i složenih kombinacija sastojaka.
Tijekom taloženja slojeva na pladanj, sastojci su ili kuhani ili ohlađeni u komori pomoću cijevi za hlađenje odnosno grijanje, a koje su priključene na glavu za printanje.
Korisnici bi tako pomoću zaslona osjetljivog na dodir mogli odabrati vrijednost hrane, kvalitetu i okuse za svako jelo, a zahvaljujući internetskoj povezivosti, korisnici mogu automatski naručiti nove sastojke i predloži alternativu ako nestane ranijih sastojaka.
Cornucopia je koncept printera za hranu s MIT-a Cornucopia je koncept printera za hranu s MIT-a