Tisuće studenata jedva je dočekalo, već tradicionalni sajam poslova Job Fair, koji se održava na inicijativu Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu (FER), Saveza studenata FER-a i Kluba studenata elektrotehnike (KSET). Tijekom dva dana sajma, studenti i svi ostali zainteresirani imat će priliku direktno kontakirati s potencijalnim poslodavcima, ali i čuti zanimljiva predavanja na temu kontrole AI generiranog sadržaja i futurizma.
Dekan FER-a prof. dr. sc. Vedran Bilas ukazao je na profesionalne izazove s kojima se mlade generacije susreću u eri umjetne inteligencije.
U svijetu koji se brzo mijenja jako je bitno kontinuirano se prilagođavati tržištu rada i promjenama koje svakodnevica donosi. Jedna od njih svakako je umjetna inteligencija koja će, kao i svaka disruptivna tehnologija, sigurno donijeti određene promjene na tržištu rada. Ne bih rekao da će nas zamijeniti, nego će nam omogućiti da radimo brže i bolje. Job Fair je, već tradicionalno, mjesto koje otvara mogućnost osobnog i intelektualnog razvoja te studentima daje uvid u nove tehnologije i stvarno stanje tržišta rada, rekao je dekan FER-a.
Ela Kumer, ispred Saveza studenata FER-a i KSET-a, istaknula je doprinos studenata u organizaciji događaja i njegov značaj u kreiranju prvih koraka u zapošljavanju.
Ovogodišnja posebnost Job Faira je u raznovrsnosti sadržaja koju su pripremili studenti za studente. Posjetitelji će zahvaljujući raznolikom, kvalitetnom i zabavnom programu mogu usmjeriti svoju karijeru i napraviti prve korake prema profesionalnom uspjehu. Neizmjerno nam je drago vidjeti naše bivše kolegice i kolege koji se vraćaju na Job Fair, ali sada u ulozi predstavnika poduzeća. Oni nas podsjećaju na naš potencijal te koliko vrijedi ulagati vrijeme i trud u ovu suradnju koja ne vodi samo osobnom rastu, već i zajedničkom uspjehu, poručila je Kumer.
Na 18. Job Fairu, studenti će imati mogućnost izravno razgovarati s predstavnicima više od 90 istaknutih poduzeća, doznati više o njihovim projektima i tehnologijama koje primjenjuju u poslovanju te istražiti opcije zapošljavanja.
Prvog dana Job Faira posebnu je pozornost u sklopu popratnog edukativnog programa privukla panel rasprava "Budućnost kontrole generiranog sadržaja" o tome kako prepoznati sve realističniji AI sadržaj.
U četvrtak posjetitelje očekuje raznolik program - od stručnih radionica, LinkedIn radionice do debate „Električna energija kao pogon: o čemu se zaista radi?“. Ulaz za oba dana sajma je besplatan, no potrebno je registrirati se na web stranici Job Faira, na kojoj je dostupan program i popis poduzeća koja sudjeluju. Prilikom registracije, kreirat će se QR kod koji će poslužiti kao ulaznica, a koji će se prikazati na stranici osobnog profila. Spomenimo da preko istog QR koda studenti mogu podijeliti svoj životopis zainteresiranim predstavnicima tvrtki.
Program Job Faira uživo je moguće pratiti na stream poveznici.