Istraživanja pokazuju da više djece zna upravljati smartphonom nego vezat cipele

Ponekad se pitamo kakva nas budućnost čeka, a još je veća nam je misterija kakvu će budućnost dočekati naša djeca. Istraživanje koje je proveo AVG pokazalo je vrlo zanimljive, za neke zabrinjavajuće rezultate.

Zimo
Zimo
Zimo | 24.01.2011. / 20:26 komentari
Istraživanja pokazuju da više djece zna upravljati smartphonom nego vezat cipele

Ponekad se pitamo kakva nas budućnost čeka, a još je veća nam je misterija kakvu će budućnost dočekati naša djeca. Istraživanje koje je proveo AVG pokazalo je vrlo zanimljive, za neke zabrinjavajuće rezultate.

tri vijesti o kojima se priča Pacijent s karcinomom, ilustracija Važno za sprečavanje razvoja raka Znanstvenici otkrili ključnu vezu između jedne od najsmrtonosnijih vrsta raka i navike koju često prakticiramo Jim Farley Stižu uskoro Rukavica u lice Tesli i Kinezima: Automobilski div najavio jeftinija električna vozila Tibetanske antilope Sve to na 5G Kineski nadzor prešao je sve granice: Ovakav nadzorni sustav ne postoji nigdje na svijetu

Sigurnosna internet kompanija AVG, poznata po izradi software za zaštitu od virusa, sprovela je vrlo zanimljivu anketu na 2,200 majka koje imaju djecu u dobi od 2 do 5 godina na području SAD-a, Kanade, europskih država (Velika Britanija, Francuska, Italija, Njemačka, Španjolska) te Japana, Australije i Novog Zelanda.

Iz rezultata ankete doznalo se kako se današnji klinci bolje snalaze sa mišem, igraju igre i upravljaju smartphonima, nego što plivaju, vežu cipele ili si rade vlastiti doručak.

Čak 19% ispitanih klinaca u dobi od 2 do 5 godina znaju kako koristiti aplikacije na smartphonima dok samo 9% zna vezati cipele. Malo manji postotak klinaca od 2 do 5 godina zna koristiti aplikacije (17%), dok 21% klinaca od 4 do 5 godina također rastura sa aplikacijama. Poznato?

Dok 20% klinaca zna plivati, čak 25% njih zna otvoriti web preglednik. Danas više nije spol bitan kada je u pitanju tehnologija pa tako 58% dječaka, te 59% djevojčica zna igrati igre na računalu ili obaviti poziv putem mobitela (28% dječaka naspram 29 djevojčica).

'Tehnologija je promijenila činjenicu što danas znači biti roditelj koji odgaja djecu -- ova djeca odrastaju u okruženju koje će biti nezmislivo njihovim roditeljima. Smartphoni i računala sve više oduzimaju TV-u mjesto kao način edukacije i način zabave za djecu.', istaknuo je CEO AVG-a J.R. Smith te nadodao 'Kao što pokazuju rezultati ankete, roditelji moraju početi educirati djecu o sigurnosti kretanja u online svijetu ranije nego što su mislili.'

Što vi mislite o ovoj temi?

Komentirajte clanke na portalima Nove TV i osvojite vrijedne nagrade

Vezane vijesti