Kinezi objavili video "napada" na Guam, no u videu su koristili scene iz dva američka kinohita

Kinesko ratno zrakoplovstvo koristi američke kinohitove u vlastite promotivne svrhe. Njihov najnoviji promouradak kombinirao je scene iz filmova "Transformers" i "The Rock" kako bi dočarao kineski napad na (očito) američko vojno postrojenje.

Branimir Vorša | 22.09.2020. / 11:25 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Simulacija kineskog napada na ono što se čini kao zračna luka Andersen američkog ratnog zrakoplovstva na otoku Guamu u Tihom oceanu tema je najnovijeg promovidea kineskog ratnog zrakoplovstva.

tri vijesti o kojima se priča B-2 Spirit Zapanjili sve Potpuni šok za Iran: Detalji najpreciznijeg i najrazornijeg zračnog udara Amerikanaca dosad viđenog Nuklearna eksplozija, ilustracija Scenarij iz noćne more, ali... VIDEO Koliko treba biti udaljen da bi se preživjela eksplozija nuklearne bombe? Ruski vojnik se predaje dronu Prvi takav slučaj Jedan od najbizarnijih trenutaka suvremenog ratovanja: Ruski vojnik predao se dronu

Video je objavljen u subotu, a u njemu se pojavljuju kineski H-6 bombarderi koji mogu nositi i nuklearno naoružanje. Na sredini tog videa kineski pilot pritišće gumb i lansira raketu prema meti koja neodoljivo podsjeća na satelitske snimke spomenute američke vojne zračne luke.

Video je nazvan Bog rata H-6K kreće u napade. Kineski očito ratni promouradak ima sve elemente blockuster trailera, pa tako i stvarne elemente postojećih američkih blockbuster filmova. Osim dramatične glazbe, tu se pojavljuju i scene iz filma Transformers: Revenge Of The Fallen, dok je eksplozija nakon udara rakete u cilj uzeta iz filma The Rock, u kojem glavnu ulogu igra Nicolas Cage.

Provokativni kineski video, koji neodoljivo podsjeća i na sjevernokorejske propagandne trikove, objavljen je usred napetosti između Pekinga i Washingtona vezanih za Južno kinesko more i okolnu regiju, ponajviše Tajvan, koji Kinezi smatraju svojim teritorijem.

Kinezi upozoravaju Amerikance da ne koriste Tajvan kako bi kontrolirali Kinu, uz riječi tko se igra s vatrom, ostane opečen.

Isto tako, Kina opetovano poziva SAD da prekine svoje vojne operacije u Južnom kineskom moru kako se ne bi događale "moguće vojne nesreće". SAD, međutim, citira "slobodu navigacije" kao pravo navigiranja svojeg ratnog brodovlja u tom moru i regiji oko njega.

Izvor: RT

Vezane vijesti