20-godišnji Marko Perić i 17-godišnji Ilija Perić svoje su slobodno vrijeme odlučili iskoristiti za učenje programiranja igrica za mobilne uređaje, i očito je da im je to pošlo za rukom.

tri vijesti o kojima se priča Droga, ilustracija Roditelji, oprez! "Najopasnija mreža za mlade": Omiljena platforma prepuna je seksualnih predatora i dilera droge Zračni taksi Joby Aviationa Napravljen veliki korak Počinje velika tehnološka revolucija u zrakoplovstvu: Nebom će dominirati potpuno drukčije letjelice Cheyava Falls u dolini Neretva Vallis u krateru Jezero na Marsu Na Marsu NASA zagolicala maštu javnosti: U dolini Neretve pronađeni tragovi izvanzemaljskog života?

U tri mjeseca, Marko i Ilija htjeli su dokazati da se i bez predznanja u izradi mobilnih igara može postići odličan rezultat, pa su tako slobodno vrijeme, koliko im je preostalo uz školske i fakultetske obveze, posvetili upravo izradi ove interaktivne igre.

‘Ice Drift Adventures’ je zanimljiva igra koju mogu igrati svi naraštaji. Cilj igre je savladati led, prepreke i završiti svaki nivo u što je manje poteza moguće. Neke od prepreka su lavina, statični objekti, pomični objekti, bombe, gravitacijsko polje, rakete, itd. Igra je u početku jednostavna i upoznaje korisnika s mogućnostima i pravilima igre, a kako korisnik napreduje kroz igru nivoi će postajati sve zahtjevniji, pa će tako korisnik morati logički razmišljati kako bi dobio 3 zvjezdice. 

Mladi domaći developeri napravili interaktivnu igru za mobilne uređaje

Osim što će korisnicima biti dostupni osnovni nivoi, kroz razne igre preko društvenih mreža biti će podijeljeni kodovi za tajne nivoe kojima korisnik može pristupiti unošenjem koda u aplikaciju.

Aplikacija se sastoji od besplatnih 32 nivoa, a uz kupovinu od 1.99$ (11,9 kn) korisnik dobiva dodatnih 40+ nivoa. 

Ovo je ujedno i rijetka pojava da mladi ljudi uz sve obaveze pripreme sve potrebne materijale za novinare, što pokazuje da je pred njima svjetla budućnost.

Igru možete preuzeti na sljedećim linkovima.