Njemačka carina zaplijenila 35 tona fidget spinnera i planira ih uništiti

Igračke su došle iz Kine, a nemaju odgovarajuće papire niti su odgovarajuće kvalitete.

Martina Čizmić | 19.06.2017. / 16:17 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Pošast fidget spinnera, koja se iz SAD-a proširila po cijelom svijetu, očito je prevršila svaku mjeru u Njemačkoj.

tri vijesti o kojima se priča Kineski ekranoplan Tehnologija Hladnog rata FOTO U javnosti se pojavile prve fotografije kineskog "Čudovišta iz Bohajskog mora" Neobičan bljesak na Saturnu Znanstvenici se nadaju FOTO Je li djelatnik NASA-e i astronom amater prvi put dosad zabilježio neuhvatljivi događaj na Saturnu? Orka nudi hranu ljudima Nevjerojatno VIDEO Divlje orke snimljene u zapanjujućoj gesti prema ljudima

Carinski dužnosnici na frankfurtskom aerodromu zaplijenili su 35 tona fidget spinnera i zabranili njihov ulazak u Njemačku, uz obrazloženje da se radi o igrački koja bi kod djece mogla izazvati gušenje.

Naime, igračke koje su u Njemačku došle iz Kine, nemaju ni odgovarajuće papire, nedostaju im jasne upute na njemačkom, a nije poznato ni iz koje su točno tvornice došli.

Za pedantne Nijemce to je bilo previše. Zaplijenjeni fidget spinneri bit će uništeni kako bi se spriječila njihova preprodaja, a to će ujedno poslužiti i kao upozorenje ostalim "uvoznicima" da paze na to kakvu robu uvoze.

S druge strane, na društvenim mrežama već su se pojavili komentari u kojima roditelji i učitelji pozdravljaju ovaj potez carine, ne toliko zbog činjenice da su fidget spinneri nesigurni, već jer su ih doveli do ludila.

Tko zna, možda i hrvatska carina napravi sličnu akciju.

Vezane vijesti