Boreći se da spase ledenjak Presenu u sjevernoj Italiji od daljnjeg smanjivanja, stručnjaci za klimu prekrivaju ga ceradama koje će reflektirati sunčeve zrake i spriječiti topljenje snijega.

tri vijesti o kojima se priča Droga, ilustracija Roditelji, oprez! "Najopasnija mreža za mlade": Omiljena platforma prepuna je seksualnih predatora i dilera droge Zračni taksi Joby Aviationa Napravljen veliki korak Počinje velika tehnološka revolucija u zrakoplovstvu: Nebom će dominirati potpuno drukčije letjelice Cheyava Falls u dolini Neretva Vallis u krateru Jezero na Marsu Na Marsu NASA zagolicala maštu javnosti: U dolini Neretve pronađeni tragovi izvanzemaljskog života?

Tvrde da gotovo 70 posto snijega ovog ljeta može biti sačuvano na taj način. Prekriveno će biti 120.000 četvornih metara ledenjaka. Prekrivanje će trajati mjesec dana.

To se radi svake godine od 2008.

Ledenjaci i njihovo povlačenje možda su najizraženije posljedice globalnog zagrijavanja, rekao je glaciolog Christian Casarotto te dodao da se masa ledenjaka kontinuirano smanjuje posljednjih 15 do 20 godina.

Ledenjak se prekriva ceradama dugim 70 i širokim pet metara.