Kineski konzorcij, koji čine davatelj internet usluga Kunlun, sigurnosna tvrtka Qihoo, te investicijski fondovi Golden Brick i Yonglian, poslao je službenu ponudu za kupovinu tvrtke Opera Software. Iznos ponude za tvrtku koja je najpoznatija po internet pregledniku Opera zaustavljen je na 1.2 milijarde američkih dolara. Prema još uvijek nepotvrđenim informacijama, upravni odbor i savjet dioničara Opera Software je ponudu prihvatio, pa se finaliziranje ove vrlo zanimljive financijske transakcije može očekivati vrlo brzo.

tri vijesti o kojima se priča Droga, ilustracija Roditelji, oprez! "Najopasnija mreža za mlade": Omiljena platforma prepuna je seksualnih predatora i dilera droge Cheyava Falls u dolini Neretva Vallis u krateru Jezero na Marsu Na Marsu NASA zagolicala maštu javnosti: U dolini Neretve pronađeni tragovi izvanzemaljskog života? BYD-jevi automobili, ilustracija Jednostavno je Nema tu nikakve magije: Šef Riviana objasnio zašto su kineski automobili jeftiniji od konkurencije

Očigledno je Opera nakon dobrih financijskih rezultata krajem prošle godine postala zanimljiva "lovina" kineskim investitorima. Jer, objavljeno je kako je Opera u posljednja tri mjeseca zabilježila dobit od 32,8 milijuna dolara, najvećim dijelom iz mobilnog oglašavanja. Projicirani prihod za 2016. vrti se oko iznosa od 700 milijuna USD, dok bi profit treba iznositi 110 milijuna američkih dolara. Ako se dioničari Opera Sofwarea također izjasne da su za ovu transakciju, nakon što norveške vlasti odobre cijelu priču, Kinezi će i službeno postati vlasnici Opere.