Vatrogascima će u otkrivanju požara pomagati i dronovi

Vatrogascima će u borbi protiv požara pomagati bespilotne letjelice Oružanih snaga RH.

Martina Čizmić | 25.07.2018. / 07:07 komentari
Vatrogasci s dronom (Foto: Tele2) (Foto: Tele2)

Oružane snage RH razmjestile su bespilotne letjelice koje će se koristiti na području Šibensko-kninske, Zadarske i Splitsko-dalmatinske županije te na drugim područjima radi brzog otkrivanja požara i nadzora požarišta, izvijestili su u utorak iz Ministarstva obrane RH.

tri vijesti o kojima se priča Širenje stanica raka Radi se na novim lijekovima Otkriveno tajno oružje raka: Evo što tumorima daje energiju za širenje u tijelu Pametni telefon, ilustracija Mali, ali značajna promjena Stavljate telefon na stol s ekranom prema gore? Evo zašto biste trebali promijeniti tu naviku Nezadovoljstvo, ilustracija I Hrvati su počeli primati obavijesti Šok za korisnike Fejsa i Instagrama: Evo što ih čeka ako ne počnu plaćati pretplatu i ne žele dati podatke Meti

Korištenje bespilotnih letjelica s ciljem brzog otkrivanja požara i nadzora požarišta novost je u protupožarnoj sezoni u kojoj su i ove godine Oružane snage RH ustrojile Protupožarne namjenski organizirane snage koje čine sve tri grane OS RH: Hrvatske kopnene vojske, Hrvatskog ratnog zrakoplovstva i Hrvatske ratne mornarice, stoji u priopćenju.

Letjelice su razmještene sukladno Programu aktivnosti u provedbi posebnih mjera zaštite od požara od interesa za RH u 2018. i koristit će se tijekom trajanja Protupožarne sezone 2018. na području Šibensko-kninske, Zadarske i Splitsko-dalmatinske županije i na područjima u kojima bude iskazana potreba za njihovim korištenjem temeljem zahtjeva Državne uprave za zaštitu i spašavanje.

(Hina)

Vezane vijesti