Gaming, aktivizam i sport u centru subotnjeg programa Weekend Media Festivala

Najveća regionalna konferencija u Rovinju okupila komunikacijsku i medijsku scenu

Hrvoje Jurman Hrvoje Jurman | 26.09.2021. / 09:13

Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

Bogat i sadržajan subotnji program održan u sjajnoj atmosferi prostora stare Tvornice duhana u Rovinju osigurao je sudionicima ovogodišnjeg 14. Weekenda uvid u brojne aktualne teme, kao što su: promjena u poslovanju tijekom izazovnih vremena, uloga i pozicija građanskih inicijativa u društvu, najnoviji trendovi u robotici i gaming industriji te regulative u medijskom prostoru.

Na jednom od uvodnih panela pod nazivom Kako je gaming promijenio svijet? istaknuto je da je gejming definitivno postao jedna od vodećih industrija, dok u našoj regiji otvara velike mogućnosti za marketing zbog organizacije lokalnih gejming evenata. Industrija će dostići vrhunac kada se umjetna inteligencija počne primjenjivati u videoigrama, što je samo pitanje vremena, zaključili su Alan Sumina, predsjednik Uprave tvrtke Nanobit, Vojislav Milutinović, osnivač i izvršni direktor tvrtke Two Desperados, Kristina Janković, izvršna menadžerica Srpske asocijacije industrije video igara, domaćin panela Boško Đorđević iz tvrtke GRAND GAMING OPEN / Games.con te moderatorica Jovana Tomić.

Na panelu Sport - The best reality TV in the world legenda Super Bowla, producent, redatelj i kreativni direktor CBS Sportsa, Pete Radovich, raspravljao je s poznatim europskim sportskim novinarima Guillem Balagueom, Minom Rzouki i Sonyom Kondratenko o budućnosti televizijskog sportskog izvještavanja te su se svi složili da je storytelling u sportskom izvještavanju, odnosno sportskoj industriji, izuzetno moćan i bitan komunikacijski alat.

Možemo reći da je pričanje priča o sportu ono što najviše volimo raditi u svojem poslu, naglasio je Pete Radovich, producent, redatelj i kreativni direktor, CBS.

Jednako su važne bile i teme od društvenog značaja. Tako je panel Aktivirajmo promjene pod moderatorskom palicom Nevene Rendeli, direktorice Prime time komunikacija, okupio panelistice Jelenu Veljaču (Spasi me), Sandru Benčić, predsjednicu kluba Zeleno – lijevi blok u Saboru, Vesnu Blašković (SOS Hrvatska) i Asju Krsmanović (Nisam tražila, BiH).

Važno je naglasiti kako aktivizam više nije reaktivan, već proaktivan, čemu su znatno doprinijele društvene mreže i mogućnost komunikacije koju one nude. To je platforma gdje stvarne osobe, a ponajviše žene, imaju priliku ispričati svoju stvarnost. To nije ona stvarnost koju vidimo u Saboru, na sceni i u javnom programu, nego ona istinska stvarnost koja se događa svaki dan u njihovim životima, rekla je Jelena Veljača, osnivačica inicijative Spasi me.

Značajan je bio i panel Što te ne ubije to te ojača - poslovanje u izazovnim vremenima, koji je moderirao Petar Štefanić, a na kojem su osvrt na izazovne gospodarske okolnosti dali Hrvoje Josip Balen, član Uprave Algebre, Ante Grbeša, Managing Director u tvrtki FlixBus CEE South, Boris Vujčić, guverner HNB-a, Tomislav Rosandić, predsjednik Uprave Dalekovoda.

Posebno se govorilo o digitalizaciji poslovanja i njezinom utjecaju na poslovanje tijekom pandemije te je Ante Grbeša, Managing Director u tvrtki FlixBus CEE South, konstatirao da je prije pandemija samo 15% ljudi željelo raditi online, dok se sada taj broj sada povećao na 50%. Također je naglasio da vrlo brzo dolaze i novi trendovi te da bi uredi kakve danas poznajemo potencijalno mogli nestati u budućnosti.

U isto se vrijeme održavao i panel pod nazivom Zakon i red, na kojem su Nina Obuljen Koržinek, ministrica kulture i medija, Goran Gavranović, glavni urednik i prokurist, 24sata i Tonko Weissmann, direktor pravnih poslova i diversifikacije, član Uprave, RTL Hrvatska razgovarali o novom Zakonu o elektroničkim medijima, percepciji regulatora i medija u javnosti te utjecaju na medijski pluralizam u Hrvatskoj. Pitom su iznesene dvije perspektive na novi Zakon o elektroničkim medijima, pri čemu je vidljivo kako je percepcija regulatora i medija u značajnom srazu po pitanju onoga što je uistinu javni interes, kao i načina na koji ovaj Zakon utječe na medijski pluralizam u Hrvatskoj. 
 

Još brže do najnovijih tech inovacija. Preuzmi DNEVNIK.hr aplikaciju

Vezane vijesti

Još vijesti