Mladi Južnokoreanci trljaju ruke: Od siječnja bi opet mogli igrati videoigre i noću

Ukidanje zabrane planira se već dulje vrijeme jer je bilo sve više sumnji u njezinu učinkovitost.

Hina | 15.11.2021. / 08:21 komentari
Slika nije dostupna (Foto: Zimo)

 Maloljetni južnokorejski obožavatelji online igara oduševljeni su najavom da će im u siječnju biti ukinuta kontroverzna zabrana igranja noću.

tri vijesti o kojima se priča Haker, ilustracija I pretvorili u kriptovalute Jedna od najvećih digitalnih pljački u povijesti: U manje od tri sata, hakeri ukrali oko 140 milijuna dolara iz banaka Rijetki fenomen Astronautkinja na Međunarodnoj svemirskoj postaji uhvatila "crvenog duha" Vrijeme na Zemlji, ilustracija zemlja je poludjela Znanstvenici upozoravaju: Dolazi dan kakav čovječanstvo još nije doživjelo

Zabrana je uvedena prije 10 godina, a svrha joj je bila smanjiti ovisnost djece o videoigrama. Ukida se amandmanom na Zakon o zaštiti mladih, prenosi južnokorejska javna televizija KBS.

Slika nije dostupna Gdje ima želja, ima i način: Kineske vlasti ograničile igranje videoigara, gameri otkrili "rupe" u pravilima

Ukidanje zabrane planira se već dulje vrijeme jer je bilo sve više sumnji u njezinu učinkovitost.

Zabrana je izazvala i paradoksalne situacije. Primjerice, popularna igra za djecu stariju od sedam godina koja potiče kreativnost, Minecraft, bila je dostupna jedino odraslima.

Kritičari zabrane također su tvrdili da demonizira 'gaming' kulturu, a pritom ne donosi rezultate u borbi protiv ovisnosti o igrama.

Posljednjih je godina u Južnoj Koreji, kao i u brojnim drugim državama, zamijećen golem porast popularnosti mobilnih igara kojima mladi mogu pristupiti online u noćnim satima.

Slika nije dostupna Kalifornija zabranila snažna gamerska računala zbog nevjerojatnog razloga

Zabrana je ciljala djecu mlađu od 16 godina koja nisu smjela pristupiti online igricama između ponoći i šest ujutro, dok su gaming tvrtkama prijetile pozamašne kazne.

Unatoč ukidanju zabrane, ovo ne znači da su maloljetni 'gameri' potpuno slobodni.

Pomoću sustava takozvanog “dopuštenog izbora” roditelji i djeca moći će sami odrediti koliko i što će igrati, a njihov će izbor 'blagosloviti' Zaklada za gaming kulturu koja je povezana s Ministarstvom kulture.

Vezane vijesti